phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to km translation catalogue (172 entries)

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
km: ពាក្យ​បញ្ជា "DROP DATABASE" ត្រូវ​បាន​បិទ។

en: %d table(s)
km: %d តារាង

en: %s table | %s tables
km[0]: %s តារាង

en: Access denied!
km: ចូល​មិន​បាន!

en: Action
km: សកម្មភាព

en: Add %s column(s) to index
km: បន្ថែម​ជួរ​ឈរ %s ទៅ​សន្ទស្សន៍

en: Add a point
km: បន្ថែម​ចំណុច​មួយ

en: Add geometry
km: បន្ថែម​ធរណីមាត្រ

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
km: កំហុស​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ហើយកំហុស​​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ផ្អែក​លើ​ការ​កំណត់​របស់​អ្នក។

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
km: បាន​រក​ឃើញ​កំហុស​មួយ ហើយ​ក៏​បាន​បង្កើត​របាយការណ៍​កំហុស​មួយ​ដែរ ប៉ុន្តែ​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​ចេញ។

en: Analyzing…
km: កំពុង​វិភាគ…

en: Appearance settings
km: ការ​កំណត់​រូបរាង​

en: Back
km: បកក្រោយ

en: Bad parameters!
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​មិន​ល្អ!

en: Bad type!
km: ប្រភេទ​មិន​ល្អ!

en: Bookmark %s has been created.
km: បាន​បង្កើត​ចំណាំ %s ។

en: Bytes received
km: ចំនួន​បៃ​ដែល​បាន​ទទួល

en: Bytes sent
km: ចំនួន​បៃ​ដែល​បាន​ផ្ញើ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Cancel request
km: បោះបង់​សំណើ

en: Change password
km: ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Change settings
km: ប្ដូរ​ការ​កំណត់

en: Click to sort.
km: ចុច​ដេីម្បី​តម្រៀប។

en: Close
km: បិទ

en: Column
km: ជួរឈរ

en: Comments
km: មតិ

en: Confirm
km: បញ្ជាក់

en: Connections
km: ការ​តភ្ជាប់

en: Connections / Processes
km: ការ​ភ្ជាប់ / ដំណើរការ

en: Contribute
km: ចូលរួម​ចំណែក

en: Create bookmark
km: បង្កើត​ចំណាំ

en: Created
km: បានបង្កើត

en: Creation:
km: ការបង្កើត៖

en: Current settings
km: ការ​កំណត់​បច្ចុប្បន្ន

en: Data
km: ទិន្នន័យ​

en: Database
km: មូលដ្ឋានទិន្នន័យ

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
km: បានចម្លងមូលដ្ឋានទិន្នន័យ %1$s ទៅ %2$s។

en: Database %1$s has been created.
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ %1$s ត្រូវ​បាន​បង្កើត។

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
km: បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ %1$s ទៅ​ជា %2$s។

en: Database Log
km: កំណត់ត្រា​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database comment
km: យោបល់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Deleting tracking data
km: ការ​លុប​ទិន្នន័យ​តាមដាន

en: Differential
km: ភាព​ខុស​គ្នា

en: Disable %s
km: បិទ %s

[ctx: Display format]
en: Table
km: តារាង

en: Divided by %s
km: បាន​ចែក​នឹង %s

en: Do you really want to delete the search "%s"?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​លុប​ការ​ស្វែងរក "%s" មែនទេ?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​លុប​ក្រុម​អ្នក​ប្រើ "%s" មែន​ទេ?

en: Do you really want to execute "%s"?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​អនុវត្ត "%s" មែនទេ?

en: Documentation
km: ឯកសារ​ជំនួយ​

en: Drop
km: លុប

en: Dropping Primary Key/Index
km: ការ​លុប សោ/សន្ទស្សន៍ បឋម

en: Enable %s
km: បើក %s

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
km: បើក {concurrent_insert} ដោយ​ការ​កំណត់​វា​ទៅ 1

en: Error code: %s
km: កូដ​កំហុស៖ %s

en: Error text: %s
km: អត្ថបទ​កំហុស៖ %s

en: Explain output
km: ពន្យល់​លទ្ធផល

en: Favorite List is full!
km: បញ្ជី​ការ​ពេញ​ចិត្ត​គឺ​ពេញ​ហើយ!

en: Favorite tables
km: តារាង​ដែល​ពេញ​ចិត្ត

en: Favorites
km: ដែល​ពេញ​ចិត្ត

en: File could not be read!
km: មិន​អាច​អាន​ឯកសារ​បាន!

en: Filter
km: ត្រង

en: Filter rows
km: ត្រង​ជួរ​ដេក

en: Free memory
km: អង្គ​ចងចាំ​ទំនេរ

en: From general log
km: ពី​កំណត់​ត្រា​ទូទៅ

en: From slow log
km: ពី​កំណត់​ត្រា​យឺត

en: General settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Geometry %d:
km: ធរណីមាត្រ​ %d៖

en: Get support
km: ទទួល​ការ​គាំទ្រ

en: Go
km: ទៅ

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​ជួប​ប្រទះ​បញ្ហា​ណា​មួយ សូម​ដាក់​ស្នើ​បញ្ហា​នោះ​មក​ដោយ​ខ្លួន​ឯង។

en: Import
km: នាំចូល

en: Inner ring %d:
km: រង្វង់​ក្នុង​ %d៖

en: Last check:
km: ពិនិត្យចុងក្រោយ៖

en: Last update:
km: បច្ចុប្បន្នភាពចុងក្រោយ៖

en: Last version
km: កំណែចុងក្រោយ

en: License
km: កម្ម​សិទ្ធិ​បញ្ញា​

en: Linestring %d:
km: បន្ទាត់​ខ្សែ​អក្សរ​ %d៖

en: Links to
km: តំណ​ទៅ​កាន់

en: List of changes
km: បញ្ជី​នៃ​ការ​ផ្លាស់​​ប្ដូរ

en: Loading logs
km: កំពុង​ផ្ទុក​កំណត់ត្រា

en: Loading…
km: កំពុង​ផ្ទុក…

en: Log analysed, but no data found in this time span.
km: បាន​វិភាគ​កំណត់ត្រា ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញ​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ពេល​នេះ​ទេ។

en: Missing value in the form!
km: ខ្វះ​តម្លៃ​ក្នុង​បែបបទ!

en: More settings
km: ការ​កំណត់​ផ្សេង​ទៀត​

en: New bookmark
km: បង្កើត​ចំណាំ​ថ្មី

en: No
km: ទេ

en: No data found
km: រក​មិន​ឃើញ​ទិន្នន័យ

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
km: គ្មាន​ទិន្នន័យ​បាន​ទទួល​ដើម្បី​នាំចូល​ឡើយ។ គ្មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ ឬ​ទំហំ​ឯកសារ​លើស​ទំហំ​អតិបរមា​បាន​អនុញ្ញាត​ដោយ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាប់ PHP របស់​អ្នក។ មើល [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc] ។

en: No databases selected.
km: មិន​បាន​ជ្រើស​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ។

en: No tables found in database.
km: រកមិនឃើញតារាងនៅក្នុងមូលដ្ឋានទិន្នន័យ។

en: No tables selected.
km: គ្មាន​តារាង​ដែល​បាន​ជ្រើស​យក។

en: None
km: គ្មាន

en: Null
km: មោឃៈ

en: Official Homepage
km: គេហទំព័រ​ផ្លូវការ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Outer ring:
km: រង្វង់​ក្រៅ៖

en: Output
km: លទ្ធផល

en: PHP extension:
km: កម្មវិធី​បន្ថែម​របស់ PHP៖

en: PHP version:
km: ជំនាន់​PHP៖

en: Please enter a valid length!
km: សូម​បញ្ចូល​ប្រវែង​ត្រឹម​ត្រូវ!

en: Please enter a valid number!
km: សូម​បញ្ចូល​តម្លៃ​លេខ​ត្រឹម​ត្រូវ!

en: Point %d
km: ចំណុច %d

en: Point:
km: ចំណុច៖

en: Processes
km: ដំណើរការ

en: Protocol version:
km: ជំនាន់ពិធីការ​

en: Questions
km: សំណួរ

en: Recent
km: ថ្មីៗ

en: Reload page
km: ផ្ទុក​ទំព័រ​ឡើង​វិញ

en: Removing Selected Users
km: ការ​លុប​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Rows
km: ជួរដេក

en: Select all
km: ជ្រើសយកទាំងអស់

en: Server type:
km: ប្រភេទ​ម៉ាស៊ីន​បម្រេី​៖

en: Server version:
km: ជំនាន់ម៉ាស៊ីន​បម្រេី​៖

en: Server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រេី៖

en: Set long_query_time to %d seconds.
km: កំណត់ long_query_time ទៅ %d វិនាទី។

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Show PHP information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​លម្អិត​ PHP

en: Showing bookmark
km: កំពុង​បង្ហាញ​ចំណាំ

en: Showing rows %1$s - %2$s.
km: កំពុង​បង្ហាញ​%1$s - %2$s។

en: Size
km: ទំហំ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Structure
km: រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Structure snapshot
km: រូបភាព​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Succeeded
km: បានជោគជ័យ

en: Switch to %svisual builder%s
km: ប្ដូរ​ទៅកាន់ %s visual builder %s

en: System memory
km: អង្គ​ចងចាំ​ប្រព័ន្ធ

en: Table
km: តារាង

en: Table comments:
km: យោបល់​​តារាង៖

en: Tables
km: តារាង​

en: Thank you for submitting this report.
km: សូម​អរគុណ​សម្រាប់​ការ​ដាក់ស្នើ​របាយការណ៍​នេះ។

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
km: ឯកសារ %s គឺមិនទាន់អាចប្រេីបាននៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​នេះ​ទេ, សូម​ចូល​ទៅ %s សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម។

en: The bookmark has been deleted.
km: បាន​លុប​ចំណាំ។

en: The database name is empty!
km: ឈ្មោះមូលដ្ឋានទិន្នន័យនៅទទេ!

en: The password is empty!
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​នៅ​ទទេ!

en: The passwords aren't the same!
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ដូច​គ្នា!

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឃ្លាំង​ផ្ទុក phpMyAdmin ត្រូវ​បាន​បិទ​ដំណើរ​ការ។ %s ស្វែងរក​មូលហេតុ%s។

en: The user name is empty!
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ទទេ!

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
km: ប្រតិបត្តិការណ៍​នេះ​អាច​ប្រើ​ពេល​យូរ។ ចង់​ធ្វើ​ទេ?

en: Total memory
km: អង្គ​ចងចាំ​សរុប

en: Total:
km: សរុប៖

en: Track table
km: តាមដាន​តារាង

en: Tracked tables
km: តារាង​ដែល​តាមដាន

en: Tracking report
km: របាយការណ៍​តាមដាន

en: Traffic
km: ចរាចរណ៍

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Untracked tables
km: តារាង​ដែល​មិន​តាមដាន

en: Update bookmark
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចំណាំ

en: Updated
km: បានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
km: ប្រើ OpenStreetMaps ជា​ស្រទាប់​មូលដ្ឋាន

en: Used memory
km: អង្គ​ចងចាំ​ដែល​បាន​ប្រើ

en: User:
km: អ្នកប្រើ៖

en: Value for the column "%s"
km: តម្លៃ​នៃ​ជួរ​ឈរ "%s"

en: Version information:
km: ព័ត៌មាន​អំពី​កំណែ៖

en: Versions
km: កំណែ

en: Web server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រេីវែប

en: Y Values
km: តម្លៃ Y

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: You are about to DESTROY a complete database!
km: អ្នក​រៀប​នឹង​កម្ទេច (DESTROY) មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទាំង​ស្រុង​ហើយ!

en: You are about to DESTROY a complete table!
km: អ្នក​រៀប​នឹង​កម្ទេច (DESTROY) តារាង​ទាំង​ស្រុង​ហើយ!

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្លាស់​ប្ដូរ​អថេរ​ទាំង​នេះ​ទេ។ សូម​ចូល​ជា root ឬ​ទាក់ទង​ទៅ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នក។

en: You have to choose at least one column to display!
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ជួរ​ឈរ​មួយ​យ៉ាង​តិច ដើម្បី​បង្ហាញ!

en: You may want to refresh the page.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​ផ្ទុក​ទំព័រ​ឡើង​វិញ។

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រPHPរបស់អ្នក [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank] session.gc_maxlifetime[/a] គឺថា​ទាប​បំផុត​ដែល​បានកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​សុពលភាព​ Cookieក្នុង phpMyAdmin, ព្រោះ​តែ​បែបនេះ​ការចូលគណនី​របស់​អ្នក​ អាច​ផុត​កំណត់​ក្នុង​ពេល​ឆាប់​ៗ​ជាង​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ក្នុង​​​phpMyAdmin។

en: active
km: ដែល​សកម្ម

en: concurrent_insert is set to 0
km: concurrent_insert ត្រូវវ​បាន​កំណត់​ទៅ 0

en: in use
km: កំពុង​ប្រើ

en: not active
km: ដែល​អសកម្ម

en: phpMyAdmin Demo Server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ phpMyAdmin គំរូ
