phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to ms translation catalogue (295 entries)

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
ms: keterangan "DROP DATABASE" di tidak aktifkan .

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
ms: "PRIMARY" <b>mesti</b> nama dan <b>semesti</b> dari kekunci utama!

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
ms: %s hari, %s jam, %s minit dan %s saat

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
ms: %s adalah pelalai untuk enjin simpanan di dalam MySQL server.

en: %s table | %s tables
ms[0]: %s jadual

en: A primary key has been added on %s.
ms: Kekunci utama telah ditambah pada %s.

en: Aborted
ms: DiBatalkan

en: Access denied!
ms: Akses dinafikan!

en: Action
ms: Aksi

en: Add %s
ms: Tambah %s

en: Add AUTO_INCREMENT value
ms: Tambahkan nilai AUTO_INCREMENT

en: Add a linestring
ms: Tambah Rentetan Talian

en: Add a point
ms: Tambah titik

en: Add a polygon
ms: Tambah poligon baru

en: Add an inner ring
ms: Tambah lingkaran dalaman

en: Add constraints
ms: Tambahkan kekangan

en: Add geometry
ms: Tambah geometri

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
ms: Tambah kriteria carian (badan bagi klausa "where"):

en: All
ms: Semua

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
ms: Ralat telah dikesan dan laporan ralat dihasilkan tetapi gagal untuk dihantar.

en: An index has been added on %s.
ms: Indeks telah ditambah pada %s.

en: Any
ms: Sebarang

en: Any host
ms: Sebarang hos

en: Any user
ms: Sebarang pengguna

en: Ascending
ms: Menaik

en: Attributes
ms: Atribut

en: Aug
ms: Ogos

en: B
ms: Bytes

en: Back
ms: Undur

en: Bad parameters!
ms: Parameter tidak sesuai!

en: Bad type!
ms: Jenis tidak sesuai!

en: Binary
ms: Binari

en: Binary - do not edit
ms: Binari - jgn diubah

en: Bookmark this SQL query
ms: andabuku kueri-SQL ini

en: Bookmarked SQL query
ms: Tandabuku kueri-SQL

en: Browse
ms: Lungsur

en: CREATE DATABASE before copying
ms: Bina pangkalan data sebelum menyalin

en: CSV
ms: data CSV

en: CSV for MS Excel
ms: CSV untuk sata MS Excel

en: Can't rename index to PRIMARY!
ms: Tidak boleh menukar indekx ke PRIMARY!

en: Cannot log in to the MySQL server
ms: Tidak boleh log-masuk ke server MySQL

en: Cardinality
ms: Kardinaliti

en: Change
ms: Ubah

en: Change password
ms: Ubah Katalaluan

en: Character set of the file:
ms: Fail bagi set Aksara:

en: Check table
ms: Periksa Jadual

en: Click to sort.
ms: Klik untuk susun

en: Collation
ms: Pengumpulan

en: Column
ms: Lajur

en: Column names
ms: Nama Kolum

en: Command
ms: Arahan

en: Comments
ms: Komen

en: Compression
ms: Mampatan

en: Connections
ms: Hubungan

en: Create
ms: Cipta

en: Created
ms: Dibina

en: Creation
ms: Mewujudkan

en: Data only
ms: Data sahaja

en: Database
ms: Pangkalan Data

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
ms: Pangkalan data %1$s telah di salin ke %2$s.

en: Database %1$s has been created.
ms: Pangkalan data %1$s telah dijana.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
ms: Pangkalan data %1$s telah ditukarnama ke %2$s.

en: Database %s has been dropped.
ms: angkalan data %s telah digugurkan.

en: Database Log
ms: Log Pangkalan Data

en: Database comment
ms: Komen pangkalan data

en: Databases
ms: pangkalan data

en: Databases statistics
ms: Statistik pangkalan data

en: Dec
ms: Dis

en: Default
ms: Asal

en: Delete
ms: Padam

en: Delete the matches for the %s table?
ms: Padam padanan untuk jadual %s?

en: Descending
ms: Menurun

en: Description
ms: Keterangan

en: Disabled
ms: Tidak Membenarkan

en: Display order:
ms: Turutan paparan:

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
ms: Lakukan "kueri melalui contoh" (wilidcard: "%")

en: Do not change the password
ms: Jangan tukar katalaluan

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Drop
ms: Gugur

en: Drop the database (DROP)
ms: Menggugurkan pangkalan data

en: Dump has been saved to file %s.
ms: Longgokan telah disimpan ke fail %s.

en: Dumping data for table
ms: Melonggok data bagi jadual

en: Edit
ms: Ubah

en: Effective
ms: Berkesan

en: EiB
ms: EB

en: Empty
ms: Kosong

en: Enabled
ms: Membenarkan

en: Error
ms: Ralat

en: Explain SQL
ms: Terangkan Kod SQL

en: Export
ms: Eksport

en: Extra
ms: Ekstra

en: Failed attempts
ms: Percubaan Gagal

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
ms: Fail %s telah wujud di pelayan, sila tukar nama fail atau menyemak pilihan menulis semula.

en: Find:
ms: Cari:

en: Fri
ms: Jum

en: Fulltext
ms: Tekspenuh

en: Function
ms: Fungsi

en: General relation features
ms: Ciri-ciri hubungan am

en: Geometry
ms: Geometri

en: GiB
ms: GB

en: Go
ms: Pergi

en: Go back to previous page
ms: Kembali ke muka sebelumnya

en: Home
ms: Rumah

en: Host
ms: Hos

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
ms: Jika anda mengalami sebarang masalah, sila kemukakan laporan pepijat secara manual.

en: Ignore
ms: Abai

en: Index
ms: Indeks

en: Index %s has been dropped.
ms: Indeks %s telah digugurkan.

en: Index name:
ms: Nama indeks&nbsp;:

en: Index type:
ms: Jenis indeks&nbsp;:

en: Indexes
ms: Indeks

en: Insert
ms: Selit

en: Insert another new row
ms: Tambah baris yang baru

en: Insert as new row
ms: Selitkan baris baru

en: Inside column:
ms: Di dalam kolum:

en: Inside tables:
ms: Di dalam jadual:

en: Insufficient space to save the file %s.
ms: Kekurangan ruang untuk menyimpan fail %s.

en: Keyname
ms: Nama Kekunci

en: KiB
ms: KB

en: Kill
ms: Bunuh

en: Landscape
ms: Menegak

en: Last check
ms: Semakan Terakhir

en: Last update
ms: Kemaskini terakhir

en: Last version
ms: Versi terakhir

en: Length/Values
ms: Panjang/Nilai*

en: Linestring
ms: Rentetan talian

en: Links to
ms: Pautan ke

en: Log in
ms: Logmasuk

en: Log out
ms: Log keluar

en: Mar
ms: Mac

en: May
ms: Mei

en: MiB
ms: MB

en: Missing value in the form!
ms: Kehilangan nilai pada borang! !

en: Modifications have been saved
ms: Pengubahsuaian telah disimpan

en: Mon
ms: Isn

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
ms: MySQL memulangkan set hasil kosong (i.e. sifar baris).

en: MySQL said:
ms: MySQL berkata:

en: Name
ms: Nama

en: No
ms: Tidak

en: No Password
ms: Tiada Katalaluan

en: No Privileges
ms: Tiada Privilej

en: No change
ms: Tiada perubahan

en: No databases
ms: Tiada pangkalan data

en: No index defined!
ms: Tiada indeks ditafrifkan!

en: No index parts defined!
ms: Tiada bahagian indeks ditakrifkan!

en: No tables found in database.
ms: Tiada jadual dijumpai pada pangkalan data.

en: No tables selected.
ms: Tiada jadual dipilih.

en: None
ms: Tiada

en: Number of rows per page
ms: Bilangan baris per halaman

en: Oct
ms: Okt

en: Official Homepage
ms: Laman Rasmi phpMyAdmin

en: Operations
ms: Operasi

en: Optimize table
ms: Optimakan jadual

en: Or
ms: Atau

en: Output
ms: Hasil

en: Overhead
ms: Melebihi

en: Page number:
ms: Muka Surat:

en: Password
ms: Katalaluan

en: Password:
ms: Katalaluan:

en: PiB
ms: PB

en: Point
ms: Titik

en: Point %d
ms: Titik %d

en: Polygon
ms: Poligon

en: Portrait
ms: Melintang

en: Primary
ms: Utama

en: Print
ms: Cetak

en: Privileges
ms: Privilej

en: Processes
ms: Proses-proses

en: Propose table structure
ms: Cadangkan struktur jadual

en: Query
ms: Kueri

en: Re-type
ms: Ulang-taip

en: Received
ms: DiTerima

en: Relational schema
ms: Skema Hubungan

en: Remove database
ms: Membuang pangkalan data

en: Rename table to
ms: Tukarnama jadual ke

en: Repair table
ms: Baiki jadual

en: Replication
ms: Replikasi

en: Reset
ms: Ulangtetap

en: Revoke
ms: TarikBalik

en: Row length
ms: Panjang baris

en: Row size
ms: Saiz baris

en: Rows
ms: Baris

en: Run SQL query/queries on database %s
ms: Laksana kueri SQL pada pangkalan data %s

en: SQL query
ms: kueri-SQL

en: SQL query on database <b>%s</b>:
ms: SQL- kueri pada pangkalan data <b>%s</b>:

en: Sat
ms: Sab

en: Save
ms: Simpan

en: Save as file
ms: Simpan sebagai fail

en: Search
ms: Cari

en: Search in database
ms: Cari di pangkalan data

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Sent
ms: Hantar

en: Sep
ms: Sept

en: Server
ms: Pelayan

en: Server variables and settings
ms: Pembolehubah dan Penetapan Pelayan

en: Session value
ms: Nilai Sessi

en: Show
ms: Papar

en: Show PHP information
ms: Papar maklumat PHP

en: Show all
ms: Papar semua

en: Show color
ms: Papar warna

en: Show grid
ms: Papar grid

en: Show this query here again
ms: Papar kueri ini di sini lagi

en: Showing bookmark
ms: Memaparkan penanda halaman

en: Showing rows %1$s - %2$s.
ms: Papar baris %1$s - %2$s.

en: Size
ms: Saiz

en: Sort
ms: Isih

en: Space usage
ms: Penggunaan ruang

en: Statements
ms: Penyataan

en: Structure
ms: Struktur

en: Structure and data
ms: Struktur dan data

en: Structure only
ms: Struktur sahaja

en: Structure snapshot
ms: Paparan struktur

en: Submit
ms: Hantar

en: Sum
ms: Jumlah

en: Switch to %svisual builder%s
ms: Tukar kepada %svisual builder%s

en: Switch to copied database
ms: Tukar kepada pengkalan data yang di salin

en: Table
ms: Jadual

en: Table %s has been copied to %s.
ms: Jadual %s telah disalin ke %s.

en: Table %s has been emptied.
ms: Jadual %s telah dikosongkan.

en: Table %s has been flushed.
ms: Jadual %s telah dibuangkan.

en: Table %s has been moved to %s.
ms: Jadual %s telah dipindahkan ke %s.

en: Table comments
ms: Komen jadual

en: Table comments:
ms: Jadual Komen:

en: Table maintenance
ms: Penyenggaraan Jadual

en: Table of contents
ms: Kandungan

en: Table structure for table
ms: Struktur jadual bagi jadual

en: Tables
ms: Jadual-jadual

en: Thank you for submitting this report.
ms: Terima kasih kerana menghantar repot ini.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
ms: Fail %s tidak ada di dalam sistem, sila ke laman sesawang %s untuk maklumat lanjut.

en: The bookmark has been deleted.
ms: TandaBuku telah dipadam.

en: The database name is empty!
ms: Tiada nama pangkalan data!

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
ms: Direktori muatnaik yang telah ditetapkan tidak dapat dicapai.

en: The host name is empty!
ms: Nama hos adalah kosong!

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
ms: Nama kekunci utama mestilah "PRIMARY"!

en: The password is empty!
ms: Katalaluan adalah kosong!

en: The passwords aren't the same!
ms: Katalaluan tidak sama!

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
ms: Konfigurasi simpanan phpMyAdmin telah dinyah-aktifkan. Untuk mengetahuinya klik %sKenal pasti Kenapa%s.

en: The primary key has been dropped.
ms: Kekunci utama telah digugurkan.

en: The profile has been updated.
ms: Profil telah dikemaskini.

en: The table name is empty!
ms: Nama jadual adalah kosong!

en: The user name is empty!
ms: Kata Pengenalan kosong!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
ms: Pelayan web tidak mempunyai kebenaran untuk menyipan fail %s.

en: Thread %s was successfully killed.
ms: Bebenang %s telah berjaya dimatikan.

en: Thu
ms: Kha

en: TiB
ms: TB

en: Time
ms: Masa

en: Total
ms: Jumlah

en: Track table
ms: Kesan jadual

en: Tracking data deleted successfully.
ms: Penjejak data telah berjaya dihapuskan.

en: Tracking is active.
ms: Pengesan telah diaktifkan.

en: Tracking is not active.
ms: Pengesan tidak aktif.

en: Tracking report
ms: Laporan penjejak

en: Traffic
ms: Kesibukan

en: Tue
ms: Sel

en: Type
ms: Jenis

en: Unique
ms: Unik

en: Updated
ms: dikemaskini

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
ms: Menggunakan OpenStreetMaps sebagai Base Layer

en: Use this value
ms: Guna nilai ini

en: User
ms: Pengguna

en: User name
ms: Kata Pengenalan

en: Username:
ms: Namapengguna:

en: Value
ms: Nilai

en: Value for the column "%s"
ms: Nilai pada kolum "%s"

en: Variable
ms: Pembolehubah

en: Variables
ms: Pemboleh-pembolehubah

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
ms: Versi %1$s telah dicipta untuk jadual-jadual terpilih, penjejak telah diaktifkan.

en: Versions
ms: Versi

en: View only
ms: Paparan sahaja

en: Wed
ms: Rab

en: Welcome to %s
ms: Selamat Datang ke %s

en: With selected:
ms: Dengan pilihan:

en: Words are separated by a space character (" ").
ms: Perkataan dipisahkan oleh aksara ruang (" ").

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
ms: Perkataan atau nilai yang dicari untuk (wildcard: "%"):

en: Wrong username/password. Access denied.
ms: Salah kata pengenalan/kata laluan. Akses dilarang.

en: Yes
ms: Ya

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
ms: Anda telah mencuba untuk memuat fail yang tidak disokong oleh pemampat (%s). Sama ada ia tidak dilaksanakan atau dinyahaktifkan oleh konfigurasi anda.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
ms: Anda tidak mempunyai hak mencukupi untuk berada disini sekarang!

en: You have added a new user.
ms: Anda telah menambah pengguna baru.

en: You have revoked the privileges for %s.
ms: Anda telah menarikbalik privilej Keistimewaan untuk %s.

en: You have to choose at least one column to display!
ms: Anda mesti pilih sekurang-kurangnya satu lajur untuk dipapar!

en: You have updated the privileges for %s.
ms: Anda telah mengemaskini privilej bagi %s.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
ms: Anda mungkin cuba memuatnaik fail yang terlalu besar. Sila rujuk %sdocumentation%s untuk mengetahui had yang dibenarkan.

en: active
ms: aktif

en: as regular expression
ms: sebagai penyataan regular (regexp)

en: at least one of the words
ms: sekurang-kurangnya satu perkataan

en: dynamic
ms: dinamik

en: in use
ms: sedang digunakan

en: no description
ms: tiada keterangan

en: not OK
ms: tidak OK

en: not active
ms: tidak aktif

en: per hour
ms: per jam

en: phpMyAdmin documentation
ms: Dokumentasi phpMyAdmin

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
ms: phpMyAdmin tidak dapat mematikan bebenang %s. Ianya mungkin telah ditutup.

en: unknown
ms: tidak diketahui
